![](http://3.bp.blogspot.com/-U3kBIq8fGFY/Uuj5iNFb0LI/AAAAAAAADsM/HWauwEA7sjs/s1600/2014-01-26-Tomaros.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-Z9hfOIweGZA/Uuj5h6oT-KI/AAAAAAAADsI/rNbzb-bOXHU/s1600/2014-01-26-Lamia.jpg)
Άλλη μια Κυριακή γεμάτη δραστηριότητες η 26η Ιανουαρίου. Η παρέα της Ηπείρου πραγματοποίησε εκδρομή στα χιονισμένα τοπία του όρους Τόμαρος, ενώ το ίδιο πρωί η παρέα της Λαμίας μάζευε σκουπίδια στα… “στολισμένα” τοπία της βόρειας εισόδου, ζηλεύοντας τους πρώτους. Έχουμε όμως κάτι που μας ενώνει και στις δύο περιπτώσεις: Η σημασία της Αισθητικής μέσα σε έναν κόσμο που ασφυκτιά από τους αντιαισθητικούς και απαισιόδοξους…